MU, VUT a Jihomoravský kraj poprvé společně představili své investiční plány pro rok 2024.

2. 2. 2024

Představení investičních akcí 2024.

Masarykova univerzita, Jihomoravský kraj a Vysoké učení technické poprvé společně představili své investiční plány. Dne 30. ledna 2024 se ve VIDA! science centru konala společná akce zmíněných organizací s názvem Představení investičních akcí 2024.

Setkání zejména pro dodavatele stavebních a projekčních prací uspořádal Jihomoravský kraj s partnery, se kterými dlouhodobě spolupracuje na poli veřejných zakázek.

Masarykova univerzita podrobněji představila pět vybraných investičních akcí. Pro rok 2024 pak plánuje zadat 30 zakázek o celkové předpokládané hodnotě cca 1,4 miliardy korun včetně DPH. Veřejné zakázky se týkají stavebních prací a dodávek například na vestavbu pavilonu A8 na Kampusu MU v Bohunicích, opravu střechy po krupobití na kolejích Vinařská, opravu fasády rektorátu, dostavbu areálu fakulty informatiky MU, rekonstrukci pavilonu C03 v bohunickém kampusu či strategického projektu univerzity s názvem MUNI BioPharma Hub. „Rádi jsme přijali pozvání na tuto akci, na které jsme se poprvé potkali v tomto složení, tedy ve spolupráci s Jihomoravským krajem a VUT v Brně. Jednou z našich priorit je transparentní představení našich plánů s cílem připravit trh na tyto zakázky, přilákat kvalitní firmy, které díky soutěži nabídnou nejen kvalitní zpracování, ale také akceptovatelnou cenu,“ uvedla kvestorka Masarykovy univerzity Marta Valešová.

Podrobná tisková zpráva zde: Jihomoravský kraj (jmk.cz)