Prostředí univerzity

jako jeden ze čtyř pilířů udržitelnosti na MU

Udržitelně a odpovědně řídit obnovu, rozvoj a budování univerzitní infrastruktury i pořizování souvisejících technologií a vybavení s cílem zajistit odpovídající funkční zázemí pro excelentní výzkum a kvalitní výuku i příjemné prostředí pro studenty a zaměstnance je jedním ze strategických cílů MU pro období 2021-2028. Stejně tak je strategickým cílem také nakládat se zdroji energie, vodou a odpady v souladu s principy udržitelného rozvoje a posílit informované řízení provozu univerzity umožňující efektivní užívání vybudovaných prostor i nakládání s majetkem.

Naše hlavní témata

Při stavbě nových pavilonů Univerzitního kampusu Bohunice a rekonstrukcích historických areálů v centru dbáme vždy na snížení či nízkou hodnotu energetické náročnosti. Na vybraných budovách máme zelené střechy a zadržujeme dešťovou vodu. Třídění odpadu, recyklace a snižování spotřeby papíru pomocí elektronizace se již stalo samozřejmostí.“

Mgr. Marta Valešová, MBA, kvestorka Masarykovy univerzity

Pilíře udržitelnosti na Masarykově univerzitě

Prostředí univerzity je jedním ze čtyř pilířů udržitelnosti na MU. Další oblasti, na které se zaměřujeme, jsou věda a výzkum, vzdělávání a společenská odpovědnost.

Věda a výzkum Vzdělávání Prostředí univerzity Odpovědnost a vnitřní kultura

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info