Historie umístění MU v žebříčku UI GreenMetric

V souladu s dlouhodobým strategickým záměrem se Masarykova univerzita v roce 2020 poprvé zapojila do UI GreenMetric World University Ranking ve snaze akcentovat důležitost společensky odpovědného a environmentálně udržitelného jednání. Tento mezinárodní žebříček hodnotí světové univerzity ve vztahu k jejich aktivitám v oblastech CSR a udržitelnosti.

• 2023

MU se v roce 2023 umístila v 10 % nejlépe hodnocených univerzit žebříčku GreenMetric. Meziročně navýšila bodové hodnocení na 8 235 z celkového maxima 10 tis. možných bodů a v rostoucí konkurenci (celkem o 133 více hodnocených univerzit v porovnání s rokem 2022) se umístila na 119. místě. V meziročním srovnání vylepšila bodové hodnocení ve 4 ze 6 pilířů žebříčku (Prostředí a infrastruktura, Energie a změny klimatu, Odpady a Voda).

• 2022

V roce 2022 MU svou pozici v žebříčku nadále vylepšovala a umístila se na 115. místě z celkem 1 050 univerzit. Nejlepšího umístění dosáhla MU v kategoriích, které se soustředily na dopravu (26. místo) a vzdělávání a výzkum k udržitelnosti (světově 114. místo).

• 2021

V roce 2021 MU svou pozici v žebříčku zlepšila a umístila se na 131. místě z celkem 956 univerzit. Nejlepšího umístění dosáhla MU v kategoriích, které se soustředily na vzdělávání a výzkum k udržitelnosti (světově 70. místo), nakládání s energiemi na univerzitě s ohledem na životní prostředí (97. místo) a dopravu (145. místo).

• 2020

V roce 2020 se UI GreenMetric WUR zúčastnilo 912 univerzit. Masarykova univerzita se tak připojila k pěti českým univerzitám s cílem šířit povědomí o svém úsilí na poli udržitelného rozvoje.

V hodnocení v roce 2020 se MU umístila na 229. místě mezi 912 hodnocenými univerzitami světa. V rámci ČR byla MU na 2. místě za Českou zemědělskou univerzitou v Praze.